Malıköy Dökümcüler İhtisas OSB 1.Cadde No:6 Sincan / ANKARA

Kurumsal

ADAY DÖKÜM

Firmamız Hakkında

Firmamız 1977 yılında Sincan Dökümcüler Sanayi Sitesinde 1.000 m2 alanda Adnan Albayrak öncülüğünde sektörde Albayrak Döküm olarak faaliyetlerine başlamıştır. 2001 yılında bugünkü Aday Döküm unvanını almıştır. İlerleyen dönemlerde firmamız büyüme trendini devam ettirmiş ve gelişen teknolojiye uygun imalat için Malıköy Dökümcüler İhtisas OSB’deki fabrikasında uzman kadrosu ile üretime devam etmektedir. 15.000 ton/yıl döküm kapasitesi ile 500 gr.’ dan 4000 kg.’ a kadar tek parça lamel grafitli dökme demir (pik), küresel grafitli dökme demir (sfero), çelik (düşük, orta ve yüksek alaşımlı) ve yüksek kromlu beyaz dökme demir döküm parça üretimiyle Türkiye döküm sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olup iş makineleri yedek parçaları, su pompa ve vanaları, otomotiv, makine, hidrolik, elektrik ve inşaat endüstrileri ağırlıklı olarak, her türlü alanda üretim yapmaktadır.

VİZYON ;

Aday Döküm olarak vizyonumuz, döküm üretiminde dünya ölçeğinde yenilikçi, çözüm ve fırsatlar yaratan güvenilir bir iş ortağı olmaktır. Sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek dünya standartlarına uygun kalitede rekabetçi üretim yapabilen, bu katma değeri yüksek kaliteli ürün ve hizmetleri ile yurt içinde ve yurt dışında tercih edilen bir marka olarak ihracatı ve iç satışları ile Türk ekonomisine katkı sağlayan vazgeçilmez bir tedarikçi markası olabilmektir.

MİSYON ;

Yasalara, toplum sağlığı ve çevreye karşı duyarlı, çalışanları için güvenli ve etik bir çalışma ortamı yaratan, kapasitesini etkin kullanan, kaliteden ödün vermeyen, geliştirme faaliyetlerine önem veren, değişen piyasa koşullarına, olağanüstü şartlara dinamik olarak uyum sağlayan, döküm sektöründe edinilmiş bilgi ve tecrübeleri gelecek kuşaklara aktaran, teknolojisinde sürekli gelişimi sağlayan, rekabetçi yapısıyla tüm paydaşları ve ülke ekonomisi için değer üreten, sürdürülebilir bir dinamizm yaratmaktır. Firmamız kaliteli üretim anlayışını üst düzey tutup müşterilerimizin beklentilerine fazlasıyla karşılık vermeyi hedef belirlemiştir. Yılların bilgi ve birikimini sektöre en iyi şekilde yansıtan firmamız, bu çizgisinden ödün vermeyerek zamanında eksiksiz ve hatasız ürün teslimatını kendisine misyon edinmiş ve bu misyonu da gelecek yıllara taşımayı hedef seçmiştir.